na uniwersytecie czy w uniwersytecie?

Szanowni Państwo,
Chciałabym zapytać o poprawność zapisu: studiować/ pracować na uniwersytecie czy w uniwersytecie?
Z poważaniem
Elżbieta Kossarzecka
W naturalnej, swobodnej polszczyźnie mówi się na uniwersytecie. Forma w uniwersytecie jest charakterystyczna dla stylu oficjalnego. O ile mnie pamięć nie myli, prof. Jerzy Bralczyk wypowiadał się na ten temat w naszej Poradni. Może Pani sprawdzić to za pomocą naszej wyszukiwarki.
Mirosław Bańko