na wpół

Dzień dobry,

podczas przeprowadzanie korekty książki, naszły mnie wątpliwości podczas pisowni "na wpół...". Czy mógłbym prosić o informację, czy w poniższym cytacie zapis "na wpół" jest poprawny?

"Muszę jednak przyznać, że gdy wdarliśmy się do pałacu, w głowie zaświtała mi myśl, że lada moment pomszczę rodziców. – Valadrin zaśmiał się nieoczekiwanie, na wpół gorzko, na wpół z rozbawieniem."

Z pozdrowieniami

R.Narloch

Wyrażenie na wpół (‘częściowo, niezupełnie; na pół’) zapisujemy tak, jak w przywołanym w pytaniu cytacie.

Adam Wolański