na wydziale czy w wydziale?

W naszym przedsiębiorstwie komórki organizacyjne nazwane zostały Działami i Wydziałami, np. Dział Personalny, Wydział Automatyki. Mówimy, że ktoś pracuje w Dziale Personalnym, ale czy mówimy, że pracuje w Wydziale Automatyki, czy też na Wydziale Automatyki?
Gdyby chodziło o wyższą uczelnię, powiedzielibyśmy na Wydziale Automatyki. Ale ponieważ chodzi o dział przedsiębiorstwa, odpowiednia będzie konstrukcja z przyimkiem w, tzn. w Wydziale Automatyki. Podobnie rzecz się ma z wydziałami urzędów i innych instytucji: w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego, w wydziale meldunkowym itp.
Mirosław Bańko