nabudowywać

Witam ponownie,
Czy coś może się nabudowywać na czymś? W Słowniku nie podajecie takiej możliwości (…) (a przynajmniej nie znajduję).
Dziękuję, mz
Czasownik nabudowywać jest używany przenośnie, np.: „Klasyczne – w rozumieniu Pawłowowskim – odruchy warunkowe powstają w wyniku indywidualnego uczenia się. Niejako nabudowują się one na istniejącym doświadczeniu gatunkowym leżącym u ich podstaw”, „Można nabudować na ów sens znaczenia inne, nawet im przeciwne” (cytaty z Korpusu Języka Polskiego PWN).
Mirosław Bańko