nadal

Szanowni Państwo,
chciałem zapytać, czy zdanie „Pacjent nadal nie odzyskał przytomności” jest poprawne. Chodzi mi tutaj o użycie wyrazu nadal w połączeniu z czasem przeszłym i dokonaną formą czasownika. Czy nie poprawniej byłoby np. „Pacjent nadal nie odzyskuje przytomności”?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Być może lepiej wyrazilibyśmy tę samą treść, używając słowa jeszcze: „Pacjent jeszcze nie odzyskał przytomności”. Wersja z czasownikiem niedokonanym wydaje mi się gorsza, ponieważ sprawia wrażenie, że odzyskiwanie przytomności jest procesem rozciągniętym w czasie. Lepsze już wydaje się zdanie, które Pan cytuje na początku: „Pacjent nadal nie odzyskał przytomności”.
Wprawdzie przysłówek nadal w zasadzie nie łączy się z czasownikami dokonanymi, ale wśród zdań zaprzeczonych znajdujemy wyjątki, np. „Piłkarze Obry Kościan po zwycięstwie nad Chrobrym nadal nie stracili na własnym boisku choćby jednego punktu” (Gazeta Wrocławska). Proszę zwrócić uwagę, że w tym zdaniu zamiana nadal na jeszcze byłaby semantycznie nieobojętna. Sugerowałaby, że utrata punktu wcześniej czy później nastąpi, że jest tylko kwestią czasu.
Mirosław Bańko