nagłówki listów i co dalej?

 
nagłówki listów i co dalej?
7.02.2003
Zwracam się z zapytaniem o poprawne rozpoczynanie listów: czy zaczynając od zwrotu zakończonego przecinkiem, np: „Szanowna Pani Profesor,…”, nową linię rozpoczynamy małą czy – jak Anglicy – wielką literą?
Proszę wybaczyć, że nie odpowiem wprost, tylko odeślę Panią do wcześniejszej odpowiedzi na podobne pytanie. Można ją znaleźć za pomocą naszej wyszukiwarki, jeśli w jej okienko wpisze się (bez cudzysłowów) „nagłów” (początkowe litery słowa nagłówek).
Wyszukiwarka ma dostęp do ponad 1700 opublikowanych listów. Dzięki niej często można znaleźć odpowiedź samodzielnie, co jest szybsze i prostsze.
Pozdrawiam
Mirosław Bańko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!