nagłówki listów i co dalej?

Zwracam się z zapytaniem o poprawne rozpoczynanie listów: czy zaczynając od zwrotu zakończonego przecinkiem, np: „Szanowna Pani Profesor,…”, nową linię rozpoczynamy małą czy – jak Anglicy – wielką literą?
Proszę wybaczyć, że nie odpowiem wprost, tylko odeślę Panią do wcześniejszej odpowiedzi na podobne pytanie. Można ją znaleźć za pomocą naszej wyszukiwarki, jeśli w jej okienko wpisze się (bez cudzysłowów) „nagłów” (początkowe litery słowa nagłówek).
Wyszukiwarka ma dostęp do ponad 1700 opublikowanych listów. Dzięki niej często można znaleźć odpowiedź samodzielnie, co jest szybsze i prostsze.
Pozdrawiam
Mirosław Bańko