najdalej (,) jak potrafił/mógł/umiał

Czy w zdaniach typu Rzucił kamieniem najdalej(,) jak potrafił/mógł/umiał można – lub trzeba – postawić przecinek?
Pytanie brzmi, czy fraza najdalej jak potrafił/mógł/umiał jest już sfrazeologizowanym porównaniem, w którym człon porównawczy wzmacnia niejako czasownik potrafić, czy też mamy do czynienia z podrzędnym zdaniem okolicznikowym sposobu. Wydaje się, że wyrażenia przytoczone w pytaniu i do nich podobne są obecnie w fazie frazeologizowania się. Dlatego też dopuszczałbym oboczną interpunkcję, tzn. z przecinkiem lub bez przecinka – w zależności od tego, jak autor zdania odczuwa stopień sfrazeologizowania całej frazy.
Adam Wolański