najdłuższe wyrazy jednosylabowe

Chciałem zapytać o najdłuższe wyrazy jednosylabowe w języku polskim, czy są dłuższe niż 7 liter (np. kleszcz)?
Nie wiem, które są najdłuższe, ale bez większego trudu znalazłem przykład lepszy od kleszcza, a mianowicie chrząszcz (9 liter).
Mirosław Bańko

    Jest jedno dłuższe słowo – wszczniesz. Posiada 10 liter, czyli o 1 więcej niż chrząszcz.

    Maciej Adamczyk

    W dawnej polszczyźnie funkcjonowała licząca 10 liter, jednosylabowa forma czasu przyszłego „szczkniesz” (od: „szczknąć”, czyli dzisiejszego „czknąć”). Znajdziemy ją np. we fraszce Wacława Potockiego pt. „Wróżki (nie zawsze mylą)”: Nos cię świerzbi, ktoś umrze; szczkniesz, ktoś cię wspomina.

    Patrycjusz Pilawski