najki

W języku polskim nazw firm używa się w funkcji rzeczowników pospolitych oznaczających produkty tych firm, np. philipsy to produkty firmy Philips. Jest firma Nike. Jak napisać słowo, które brzmi „najki”, a oznacza buty firmy Nike?
Właśnie tak, jak Pan to uczynił. Słowo jest potoczne i ta spolszczona pisownia dobrze odzwierciedla jego potoczny charakter.
Mirosław Bańko