naloty dywanowe

Dzień dobry!
W terminologii wojskowej występuje określenie nalot dywanowy. Czy Państwa zdaniem użycie wyrażenia bombardowanie dywanowe jako synonimu nalotu dywanowego jest frazeologicznie (lub w jakiś inny sposób) błędne? Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Borys Jagielski
Wiadomo, że nie można dowolnie przekształcać utartych związków frazeologicznych, ale wiadomo też, że wiele z nich charakteryzuje się znaczną wariancją, większą nawet, niż mogłoby wynikać ze słowników. W ocenie nowych wariantów można kierować się ich przydatnością (po co nam bombardowania dywanowe, skoro mamy już naloty dywanowe?), można brać pod uwagę stopień semantycznego i stylistycznego zharmonizowania członów (pod tym względem bombardowaniom dywanowym nie mam nic do zarzucenia), można wreszcie – i trzeba! – uwzględniać zwyczaj językowy (ten jest zdecydowanie za nalotami). Ostatecznego wyboru dokonuje autor wypowiedzi. Jeśli mam coś zasugerować, to zostańmy przy nalotach dywanowych.
Mirosław Bańko, PWN