natomiast

Proszę o wyjaśnienie, czy można zaczynać zdanie od słowa natomiast.
Większość spójników występuje między zdaniami, ten natomiast (!) często jest używany wewnątrz zdania, które wprowadza – po pierwszym jego składniku lub jeszcze dalej. W postawieniu go na początku zdania – czy to składowego, czy też samodzielnego – nie ma jednak żadnego błędu. Trzeba tylko pamiętać, żeby zdania łączone słowem natomiast przekazywały informacje skontrastowane pod jakimś względem, a nie tylko uzupełniające się.
Mirosław Bańko, PWN