naturalnie(,)

Dzień dobry,

Naturalnie(,) nie pozostawało mi nic innego, jak przenieść się tam za nią - czy tu powinien znaleźć się przecinek?

Pozdrawiam!

Modulant naturalnie (synonim oczywiście, rzecz prosta itp.) ma niejednorodną interpunkcję. Jeśli autor tekstu odczuwa ten wyraz jako równoważnik zdania (na początku wypowiedzenia) lub człon wtrącony (wewnątrz wypowiedzenia), MOŻE go oddzielić przecinkiem lub przecinkami od reszty zdania, por. np.

Naturalnie, w domu nic nie powiedział.

Nauczył Zosię bardzo brzydkich wyrazów, za co, naturalnie, zasłużył na karę (A. Dygasiński).

Adam Wolański