nazwa a pojęcie

Czy zdanie „Pojecie «gry językowej» u Wittgensteina…” jest poprawne? Czy wyrażenie gra językowa trzeba umieszczać w cudzysłowie?
Cudzysłów stosuje się, gdy przedmiotem uwagi jest nazwa, a nie pojęcie. Ujęcie gry językowej w cudzysłów kierowałoby więc uwagę czytelnika na samą nazwę. Jeżeli o to chodzi autorowi, to cudzysłów można zostawić. Należałoby go także zostawić, gdyby gra językowa występowała w mianowniku: „Pojęcie «gra językowa» u Wittgensteina…”. W takim kontekście jak w Pani pytaniu i bez szczególnej intencji, aby nazwę uczynić przedmiotem uwagi, można pominąć cudzysłów wokół gry językowej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski