nazwa szkoły

Czy w nazwie szkoły można napisać: „ZSB im. Gen. St. Maczka”? Sprawa jest bardzo pilna, bo dotyczy świadectw szkolnych.
Z punktu widzenia ortografii napis ten wymaga tylko jednej poprawki: Gen. należy zamienić na gen. Wątpliwość budzi jednak zastosowanie tak dużej liczby skrótów. Wiele zależy od tego, gdzie ów napis ma się pojawić. Jeśli w nagłówku świadectwa szkolnego, to skrót ZSB radzilibyśmy rozwinąć. Zwłaszcza jeśli z innego miejsca świadectwa nie wynika, jakie miałoby być jego rozwinięcie.
Mirosław Bańko