nazwiska męskie w liczbie mnogiej

Dzień dobry,
Mam pewną wątpliwość, jak odmienić nazwisko Bujnowicz w liczbie pojedynczej i mnogiej. Proszę o wskazówkę, gdyż nie chciałabym popełnić gafy.
Agnieszka
Trudno uwierzyć, aby Pani wątpliwości dotyczyły odmiany w liczbie pojedynczej: Bujnowicza, Bujnowiczowi itd. Można się wahać co do liczby mnogiej: czy nie Bujnowicze, jak królewicze? Otóż nie, nazwiska męskie zakończone spółgłoską mają w liczbie mnogiej końcówkę -owie, w dopełniaczu -ów. A zatem Bujnowiczowie, Bujnowiczów, Bujnowiczom, Bujnowiczami, Bujnowiczach.
Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w Nowym słowniku poprawnej polszczyzny PWN, s. 1693-4.
Mirosław Bańko