nazwiska z przyimkiem de a bibliografia

Natrafiłam na problem przy sporządzaniu bibliografii. Przy jej redagowaniu należy imię ograniczyć do pierwszej litery i kropki: zamiast Adam Mickiewicz wpisać A. Mickiewicz. Nie wiem jak skrócić nazwisko Juan de Valdés Leal.
W bibliografii skracamy do formy inicjału imię, tak więc w przypadku nazwy własnej Juan de Valdés Leal zapis będzie wyglądał następująco: J. de Valdés Leal (ze spacją po inicjale imienia). Nazwiskiem (podwójnym) jest tutaj Valdés Leal, przyimek de oznacza szlachectwo. W układzie alfabetycznym bibliografii nazwisko takie umieszczamy pod literą v.
Adam Wolański