nazwisko Browarska

Szanowni Państwo,
zwracam się prośbą wyjaśnienia etymologii nazwiska Browarska. Zależy mi również na tym, aby dowiedzieć się, do jakiej grupy nazwisk (odapelatywne czy odmiejscowe) zalicza się wyżej wymienione nazwisko.
Z poważaniem
Ciągle aktualne jest zastrzeżenie na stronie głównej poradni: pochodzenia nazwisk nie wyjaśniamy. Wynika to stąd, że aby to robić odpowiedzialnie, trzeba studiować księgi metrykalne i inne dokumenty. Jeśliby poprzestać na słownikach i innych publikacjach ogólnie dostępnych, to można by powiedzieć, że podstawą nazwiska, o które Pani pyta, jest przymiotnik browarski (od słowa browar), zob. K. Rymut, Nazwiska Polaków. Byłoby to wówczas nazwisko odapelatywne, czyli pochodzące od nazwy pospolitej. Na tym poziomie szczegółowości nie mówimy jednak o niczyim konkretnym nazwisku, lecz o nazwisku jako pewnym obiekcie abstrakcyjnym.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski