nazwisko Farna

Witam.
Mam pytanie. Jak należy odmieniać nazwisko Ewa Farna w dopełniaczu? Czy poprawna jest forma Ewy Farnej, czy Ewy Farny? Moim zdaniem ta druga, ponieważ nazwiska żeńskie przy odmienianiu powinniśmy traktować jak rzeczowniki (jako odpowiednik możemy uznać wyraz farma). Jak odmieniać właśnie takie żeńskie nazwiska? Uprzejmie proszę o szybką poradę i z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź.
Pozdrawiam
Jeśli chodzi o przynależność do części mowy, trzeba stwierdzić, że nazwiska zawsze są rzeczownikami. Niektóre jednak pochodzą od przymiotników, a w związku z tym są odmieniane przymiotnikowo, dotyczy to np. wszystkich nazwisk z przyrostkiem -ski. Tak też jest z nazwiskiem Ewy Farnej, które należy odmieniać jak przymiotnik: DCMs. Farnej, BN. Farną.
Jan Grzenia