nazwy archetypów

Mam pytanie właściwie z pogranicza językoznawstwa i filozofii. Chodzi o zapis archetypów w filozofii Junga: cień, jaźń, anima-animus, Wielka Matka, Stary Mędrzec. Czy wszystkie te nazwy należy pisać z wielkich liter czy tylko, jak napisałam, dwie ostatnie? W słowniku PWN anima, animus, właśnie w odniesieniu do filozofii Junga, pisane są z małych liter; słowa cień i jaźń również, jednak traktowane są chyba jako rzeczowniki pospolite, a nie jako archetypy.
Dziękuję,
Ania
Nasze przepisy ortograficzne nie pozwalają na jednoznaczne rozstrzygnięcie problemu zapisu podanych terminów. Możemy w związku z tym zapisywać je małymi literami lub wielkimi (jeśli uznajemy je za nazwy jednostkowe i chcemy ten fakt podkreślić w pisowni).
Najważniejsza jednak jest konsekwencja: w danej publikacji wszystkie wyrazy należące do podanej grupy należy pisać literami małymi (cień, jaźń, anima, animus, wielka matka, stary mędrzec itp.) lub wielkimi (Cień, Jaźń, Anima, Animus, Wielka Matka, Stary Mędrzec itp.).
W razie wątpliwości najlepiej odpowiednie terminy zapisywać od małych liter.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski