nazwy banków

Szanowni Państwo,
na stronach Poradni znalazłam informację o odmianie nazw typu Noble Bank, ale mam prośbę o informację, czy prawidłowa jest odmiana np.: zysk netto Fortis Banku Polska, oferta Deutsche Banku Polska, tzn. czy nazwy banków, w których występuje słowo Polska powinny być odmieniane. Banki często unikają odmiany swoich nazw. Czy stoi za tym jakaś zasada? Z góry uprzejmie dziękuję!
Z poważaniem,
Joanna
Nazwy firmowe należy odmieniać na podobnych zasadach jak wyrazy pospolite, w związku z tym powinniśmy powiedzieć: zysk netto Fortis Banku Polska, klient Deutsche Banku Polska itp. (słowo Polska w takich nazwach nie podlega odmianie).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski