nazwy helikopterów

Szanowni Państwo!
W jaki sposób zapisać potoczne nazwy helikopterów – Mi-17 to siedemnastka, ale Mi-24 to dwudziestka czwórka (oddzielnie)? Chciałbym też zapytać, czy nazwy helikopterów zapisujemy tak samo jak samochodów, czyli np. black hawki małą literą, jeśli chodzi o model, a nie o markę?
Z poważaniem
Przemek
Mi-24 to dwudziestkaczwórka, por. łącznie zapisane hasło dwudziestkapiątka w WSWO PWN, a także odpowiedź pod nagłówkiem dwudziestkasiódemka w archiwum naszej poradni. Black hawki piszemy małą literą, gdyż odnosimy tę nazwę do egzemplarzy danej marki. Między modelem a marką nie ma różnicy w pisowni, jest różnica między modelem (marką) a produktem reprezentującym ten model (markę).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski