nazwy i oznaczenia dróg

Witam,
chciałabym dowiedzieć się, jak powinno się zapisywać nazwy dróg, obwodnic, autostrad. Chodzi mi o użycie wielkich liter oraz o zastosowanie dywizu między literami a cyframi. Czy uzasadnione jest pisanie: Wschodnia Obwodnica Wrocławia, czy powinno być raczej: wschodnia obwodnica Wrocławia (w publikacji w całości niemal dotyczącej tej inwestycji)? A jak jest z autostradami: autostrada A4, autostrada A-4 czy może Autostrada A4/A-4?
Przepisy ortograficzne nic na ten temat nie mówią. Z przepisów ogólniejszych wnioskować możemy, że zapis Wschodnia Obwodnica Wrocławia jest zasadny pod warunkiem, że jest to nazwa własna tego obiektu (np. ustalona za sprawą jakiegoś aktu prawnego albo na mocy zwyczaju). Jeśli jednak tego nie wiemy, zawsze można użyć sformułowania opisowego wschodnia obwodnica Wrocławia.
Nazwy (oznaczenia) autostrad i innych dróg to trudny problem. Pisałem o tym już dwa razy w poradach o nazwach dróg i oznaczeniach dróg. Rozważywszy różne racje, sugeruję zapis autostrada A4.
Jan Grzenia