nazwy imprez

Witam serdecznie,
Moja firma organizuje konkurs, którego tytuł ma brzmieć „Z (instytucją x) do zjednoczonej Europy”. Takie hasło pojawi się również na ulotkach i innych materiałach reklamowych. Pojawiły się rozbieżne opinie, czy wyraz zjednoczonej w takim kontekście powinien być pisany dużą czy małą literą. Uprzejmie proszę o wskazanie poprawnej formy i rozwianie wątpliwości.
Łączę pozdrowienia,
Agnieszka Glińska
„W takim kontekście”, to znaczy – jak rozumiem – w nazwie konkursu, zasadniczo bowiem wyrażenie zjednoczona Europa zapiszemy od małej litery. Przepisy ortograficzne nie dają w tej sprawie jednoznacznej odpowiedzi, wszakże „Nowy słownik ortograficzny PWN” w regule [71] stwierdza, iż wielkimi literami zapisujemy „Nazwy imprez międzynarodowych lub krajowych, którym organizatorzy chcą nadać indywidualną nazwę”. Opisane okoliczności wskazują, że organizatorzy życzą sobie nazwy indywidualnej, toteż wskazany będzie zapis „Z (nazwa instytucji) do Zjednoczonej Europy”.
Kilka porad o podobnej treści otrzyma Pani po wpisaniu wyrażenia „nazwy imprez” do okienka „Znajdź słowa”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski