nazwy klawiszy komputerowych

Dla dopełniacza liczby pojedynczej w odmianie nazw klawiszy komputerowych słowniki podają końcówkę -u. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że o wiele częściej spotyka się w mowie potocznej końcówkę -a (po wciśnięciu caps locka, shifta itp.). Czy jest to błąd, czy raczej słowniki powinny uwzględniać tę drugą odmianę? Czy odmienna powinna być nazwa klawisza tab (tabulator)?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Wielki słownik ortograficzny PWN podaje wprawdzie formę Caps Locka, ale Altu i Shiftu. Formy Alta i Sfifta są rzeczywiście potoczne. Przypuszczam, że ci, którzy ich używają w dopełniaczu, przenoszą je także na biernik, w bierniku mamy więc „Naciśnij caps lock”, a potocznie „Naciśnij caps locka”. Przypomina mi to trochę dziecięcą odmianę „Zawiąż mi buta”.
Tab jest słowem nieodmiennym. Wszystkie tu wymienione nazwy wspomniany słownik pozwala pisać wielką lub małą literą.
Mirosław Bańko, PWN