nazwy konkursów

Witam!
Proszę o odpowiedź na pytanie, jaką literą – dużą czy małą – piszemy słowa moja ojczyzna w tytule konkursu: „Wielkopolska – moja mała ojczyzna”.
Dziękuję
Nazwy własne konkursów piszemy wielkimi literami, zob. zasadę [71] (18.14) WSO PWN. Ponieważ jednak nazwy własne wielu konkursów są czymś podobnym do nazw handlowych – mianowicie, mają przynosić zysk lub choćby korzyść wizerunkową – w ich ocenie należy brać pod uwagę także inne okoliczności, związane z estetyką przekazu, jego sugestywnością, sferą skojarzeń itp. W danym przykładzie logiczniej pisać mała ojczyzna, gdyż małych ojczyzn mamy wiele, czym innym zaś jest nasza wspólna ojczyzna, którą to nazwę piszemy czasem wielką literą ze względów emocjonalnych. Reasumując, choć cytowana w pytaniu nazwa jest zapisana niezgodnie z przytoczoną regułą ortograficzną, uważam, że taki jej zapis jest lepszy niż wynikający z reguły.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski