nazwy leków

Czy nazwy leków możemy odmieniać przez przypadki i czy nazwy leków powinniśmy pisać z dużej litery? Na przykład: „Pacjent jest leczony Cordaronem”, „Pacjentka żle tolerowała Asparginę” etc.
Łączę wyrazy szacunku
K.Sz.
Z nazwami leków jest tak jak z nazwami samochodów i innych wyrobów przemysłowych: mając na myśli wyrób, a nie markę, powinniśmy je pisać małymi literami (zob. Nowy słownik ortograficzny PWN, par. [109]). W praktyce jest to zasada dość często naruszana, zwłaszcza w wypadku nazw mniej znanych. Gdy chodzi o nazwy często spotykane, jest lepiej: nikomu chyba nie przyjdzie do głowy, aby pisać np. „Pacjent miał kolana wysmarowane Gencjaną”.
Mirosław Bańko