nazwy mieszkańców

Witam,
chciałbym się dowiedzieć, czy formy typu poznaniak, warszawiak itp. są poprawne i dopuszczalne?
Nazwy mieszkańców tworzone są za pomocą sufiksów -anin, np. rzeszowianin, a także -ak, np. warszawiak. Współcześnie wymienione przyrostki są w zasadzie współfunkcyjne, występujące często obocznie, chociaż sufiks -ak odczuwany jest jako bardziej potoczny. Wynika to być może z jego pierwotnej repartycji w dialektach. Nazwy pospolite typu kurczak, cielak w miejsce neutrów na (kurczę, cielę) występują przede wszystkim na Mazowszu. Częściej używane są nazwy poznaniak, warszawiak niż krakowiak. Homonim krakowiak oznacza bowiem nie tylko nazwę mieszkańca, ale też nazwę tańca. Warto dodać, że w strukturze semantycznej nazw mieszkańców tkwią nazwy zbiorowości, por. warszawiak od warszawiacy, a to od Warszawa. Nazwy żeńskie tworzone są za pomocą sufiksu -anka, np. warszawianka, krakowianka.
Halszka Górny, Instytut Języka Polskiego PAN