nazwy motyli

Jaka jest poprawna forma biernika dla nazwy motyla paź żeglarz? W dzieciństwie łapałam motyle pazie żeglarze i malinowce czy też łapałem paziów żeglarzy i malinowców? Dziekuję za odpowiedź,
Joanna
Łapała Pani pazie żeglarze i malinowce. Gdy udało się Pani takiego motyla złapać, miała Pani w siatce pazia żeglarza lub malinowca. Ogólnie biorąc, nazwy motyli tworzą biernik obu liczb tak jak nazwy innych istot żywych.
Mirosław Bańko, PWN