nazwy pawilonów wystawowych

Jeszcze raz o pisowni wielkimi literami z okazji wystaw światowych. Czy uzasadniona jest pisownia: Pawilon Polski, Brytyjski itp.? W literaturze panuje zupełna dowolność w zakresie użycia małych i wielkich liter oraz kursywy. Czy obowiązuje tu taka sama zasada jak przy wystawach? Czy uzasadnione jest pisanie samego słowa Wystawa czy Pawilon wielką literą, kiedy zastępuje ono pełną nazwę padającą wcześniej i odnosi się do konkretnego, omawianego w tekście wydarzenia/ekspozycji?
Pozdrawiam
Magda
Bezpieczniejsza jest pisownia małą literą, zawsze można jej użyć. Organizator wystawy czy też właściciel pawilonu mogą im nadać indywidualne nazwy i zapisywać je wielką literą (a gdy są wieloczłonowe – wielkimi literami), ale goście wystawy i inne osoby postronne nie mają obowiązku o tym wiedzieć. Jeśli jesteśmy pewni, że dana nazwa funkcjonuje jako własna i jest pisana wielkimi literami, to możemy dla skrótu tylko jej główny człon przytoczyć wielką literą. Czy to będzie wystarczająco wyróżniać dany obiekt spośród wielu podobnych, to inna sprawa.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski