nazwy sakramentów

Witam,
chciałam zapytać o pisownię dużych i małych liter w nazwach sakramentów: Sakrament pokuty, sakrament pokuty czy Sakrament Pokuty; Pierwsza Komunia, Pierwsza komunia czy pierwsza komunia?
Dziękuję za pomoc.
Nazwy sakramentów piszemy zwykle małymi literami: pokuta, chrzest, komunia itd., także gdy określamy je dokładniej: sakrament pokuty, chrztu, komunii itd. Ze względów uczuciowych możemy też użyć wielkich liter, pisząc np. Pokuta lub Sakrament Pokuty. Dotyczy to zwłaszcza bardzo ważnego dla katolików sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
Maria Krajewska, WSz PWN