nazwy urzędów i ich wydziałów

Szanowni Państwo!
Bardzo proszę o wyjaśnienie następującej kwestii: wielkimi literami piszemy nazwy wydziałów w urzędach. Ale gdy mówimy ogólnie, na przykład: „Po zakupie nieruchomości (gdziekolwiek) należy się udać do wydziału podatków i opłat lokalnych przy urzędzie miasta, by…”, czy nazwę wydziału i urzędu trzeba napisać małą czy wielką, mimo że nie mamy na myśli konkretnego wydziału, urzędu i miasta?
Będę bardzo wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości –
Agnieszka Kajak
Jeśli nie ma Pani na myśli konkretnego urzędu ani działu i nie chce ich wskazać za pomocą nazwy o referencji jednostkowej, to nie ma potrzeby używać wielkich liter.
Mirosław Bańko, PWN