nazwy wież

Witam,
w jaki sposób zapisujemy wieże i baszty? Wieża Zielona czy wieża Zielona; Baszta Dorotki czy baszta Dorotki?
Pozdrawiam,
MP
Nowy słownik ortograficzny PWN orzeka: „Jeśli stojący na początku nazwy wielowyrazowej wyraz: ulica, aleja, plac, park, kopiec, kościół, klasztor, pałac, willa, zamek, most, molo, brama, pomnik, cmentarz itp. jest tylko nazwą gatunkową (rodzajową), piszemy go małą literą, a pozostałe wyrazy wchodzące w skład nazwy wielką literą”. Wedle wykładni ze słownika, który był poprzednikiem wymienionego źródła, „piszemy dużą literą wszystkie składniki, jeżeli wchodzą one w sposób ścisły w skład nazwy własnej”.
Jak widać można uzasadnić i jedną, i drugą pisownię. Moim zdaniem lepiej te nazwy zapisać wielkimi literami, ponieważ najprawdopodobniej w miejscu, gdzie są używane, uznaje się je za wchodzące „w sposób ścisły w skład nazwy własnej”, a w takim razie: Wieża Zielona, Baszta Dorotki.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski