nazwy własne a cudzysłów

Dzień dobry,
czy można prosić o sprecyzowanie zasad dotyczących pisowni nazw własnych firm czy fabryk? Chodzi o możliwość zapisu części indywidualnej nazwy w cudzysłowie. Czy można zapisać np. „Polskie Radio” w ten sposób? Jeśli brak części opisowej, charakteryzującej, sama nazwa szczegółowa może być zapisana w cudzysłowie? Czy nazwę Przemysł Bawełniany S. Barciński i S-ka można traktować jako nazwę indywidualną i opatrzyć ją cudzysłowem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wielki słownik ortograficzny PWN dopuszcza taką możliwość, nakazu jednak nie ma. Oznacza to, że możemy pisać np. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Horyzont” lub Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Horyzont. Dylemat – jak rozumiem – polega na tym, czy wyrażenie Przemysł Bawełniany ma charakter indywidualny. Zdecydowanie tak, bo składniki opisowe nazw firmowych są powtarzalne, w tym wypadku mogłoby to być np. Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Zakład Wyrobów Bawełnianych, ten zaś nie ma takiego charakteru.
Konkluzja: można tę nazwę traktować jako indywidualną i opatrzyć cudzysłowem, zapisując ją tak:: „Przemysł Bawełniany S. Barciński i S-ka”.
Jan Grzenia