nazwy własne w liczbie mnogiej

Czy dopuszczalna jest pisownia wielką literą nazw własnych w liczbie mnogiej? Na przykład: Autoryzowane Salony [nazwa firmy], Oddziały Banku [nazwa banku]. Czy te nazwy w liczbie mnogiej tracą przywilej pisania wielką literą charakterystyczny dla nazw własnych? Moim zdaniem ten rodzaj zapisu jest dopuszczalny, choć niekonieczny.
Pozdrawiam
Przemek z Pruszkowa
Nazwy własne w liczbie mnogiej na ogół piszemy wielką literą. Zdarza się to wówczas, gdy wymieniamy większą liczbę obiektów, przy czym wyraz użyty w liczbie mnogiej przysługuje każdemu z nich, w liczbie pojedynczej, jako nazwa własna. Najbardziej typowych przykładów dostarczają osobowe nazwy własne, napiszemy bowiem Przyszły dwie Anie, Wszyscy Nowakowie wyjechali itp.
Czasem trzeba koniecznie użyć wielkiej litery, zapisując nazwy instytucji. Dotyczy to okoliczności, gdy nazwa ma znamiona indywidualne, np. w zdaniach typu Promocja odbyła się we wszystkich Realach (Real – nazwa hipermarketu).
W przykładach podanych przez Pana można by użyć wielkiej litery, tego jednak nie polecam, ponieważ nasze przepisy ortograficzne opowiadają się za raczej oszczędnym używaniem tego sposobu wyróżniania, a ponadto wyrażenia takie, jak autoryzowane salony, oddziały banku, licea ogólnokształcące, przedsiębiorstwa usługowo-handlowe i podobne, nie mają wspomnianych znamion indywidualnych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski