nazwy wydarzeń historycznych

Dzień dobry!
Nurtuje mnie od pewnego czasu następujące pytanie językowe. W jaki sposób należy pisać Powstanie Warszawskie czy też powstanie warszawskie? Czy należy tę nazwę traktować jako własną i pisać z wielkiej litery?
Dziękuję za odpowiedź i życzę szczęśliwego Nowego Roku.
Nazwy wydarzeń historycznych wolno pisać wielkimi literami dla podkreślenia ich szczególnego znaczenia. W Wielkim słowniku ortograficznym PWN użyto wprawdzie innego sformułowania: „ze względów uczuciowych bądź dla uwydatnienia szacunku” (zob. 19.3), ale myślę, że jest ono równoważne. Ze swobody, jaką daje ten przepis, należy korzystać z umiarem, aby nie spowodować dewaluacji wielkich liter jako sygnału wyjątkowości wydarzenia.
Za życzenia dziękujemy. Odwzajemiamy się Panu – oraz wszystkim sympatykom i korespondentom Poradni Językowej PWN – szerokim uśmiechem i głośnym: „Do siego roku!”.
Mirosław Bańko, PWN