nazwy z nazwą w cudzysłowie

W jaki sposób odmienia się zwrot buzdygan „Jutrzenka”? Czy drugi człon pozostaje niezmieniony, czy również się go odmienia? Czy w przypadku zwrotu Miecz zwany „Przynoszący Noc” stosuje się taką samą zasadę?
W wyrażeniu buzdygan „Jutrzenka” można odmieniać oba człony: buzdygana „Jutrzenki”, buzdyganowi „Jutrzence” itd. bądź też nazwę w cudzysłowie pozostawić nieodmienną: buzdygana „Jutrzenka”, buzdyganowi „Jutrzenka” itd.
W wyrażeniu Miecz zwany „Przynoszący Noc” członu w cudzysłowie po prostu nie da się odmienić: Miecza zwanego „Przynoszący Noc”, Mieczowi zwanemu „Przynoszący Noc” itd.
Grzegorz Dąbkowski, prof., Uniwersytet Warszawski