nie najgorzej

Czy nie najgorzej zawsze pisze się oddzielnie? Czy w zdaniu: „Poradził sobie nie najgorzej” (w znaczeniu: 'Poradził sobie bardzo dobrze') dopuszcza sie użycie formy łącznej nienajgorzej? Czy taka forma jest zawsze niedopuszczakna?
Przymiotniki i przysłówki w stopniu wyższym, a także najwyższym, piszemy rozdzielnie z cząstką nie, nawet jeśli wykazują znaczny stopień leksykalizacji. Wyjątki dotyczą wyrazów, w których cząstka naj- znajduje się przed -nie-: piszemy np. najniebezpieczniejszy, najniebezpieczniej i dlatego również niebezpieczniejszy, niebezpieczniej, por. „Policzanie skarżą się, że na ulicach miasta robi się coraz niebezpieczniej” (Głos Szczeciński). W podanym przez Panią przykładzie nie znajduje się przed naj-, więc pisownia rozłączna jest uzasadniona (co innego, gdybyśmy mówili najniegorzej). Do leksykalnych wyjątków należy też słowo niemniej używane jako spójnik, np. „W ciągu tygodnia treningi pochłaniają mu wiele czasu, niemniej potrafi je pogodzić i z nauką, i spotkaniami z przyjaciółmi” (Euroregio Glacensis).
Mirosław Bańko, PWN