nie+określony

Szanowny Panie Profesorze,
Dlaczego w słowniku wyraz nieokreślony jest napisany łącznie, a Kodeksie Pracy oddzielnie?
Może dlatego, że Kodeks Pracy wydano, zanim zmieniła się pisownia imiesłowów, a może dlatego, że jego wydawca świadomie używa starej pisowni, która nie została zakazana. Wolno nam pisać nieokreślony (w dwóch znaczeniach: 'niejasny' albo 'taki, którego jeszcze nie określono') albo nie określony (tylko w znaczeniu 'taki, którego jeszcze nie określono'). Szczegóły wyjaśniają nowsze wydania słowników ortograficznych, w tym słowników PWN.
Mirosław Bańko