nie posiadać się z radości

Które zdanie jest lepsze i dlaczego: a) „Kiedy się szuka Pana Boga, serce zawsze nie posiada się z radości”; b) „Kiedy się szuka Pana Boga, serce nigdy nie posiada się z radości”?
Może któreś jest lepsze od drugiego, ale w gruncie rzeczy oba są złe. Zwrotu nie posiadać się z radości używamy dla określenia stanów jednorazowych, nie łączymy go więc z przysłówkami typu zawsze, nigdy, od czasu do czasu. Proponuję napisać po prostu: „Kiedy się szuka Pana Boga, serce nie posiada się z radości” albo jeszcze prościej: „Kiedy się szuka Pana Boga, odczuwa się wielką radość”. To ostatnie zdanie wydaje mi się lepsze od pozostałych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski