nie sposób

Szanowni Państwo,
czy w zdaniach, gdzie występuje nie sposób, również powinno się zmieniać rząd na dopełniaczowy? „Nie sposób zadać to pytanie” czy „Nie sposób zadać tego pytania”? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jedno i drugie jest poprawne, nie sposób (!) więc podać jednej odpowiedzi ani jedną odpowiedź.
Tak samo jak nie sposób zachowuje się niepodobna, jest tylko inaczej pisane.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski