nie winien czegoś

Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie odpowiedzi odnośnie wyrażenia nie winien (przestępstwa). W słowniku ortograficznym znalazłam odesłanie do reguły: przed wyrazami brak, można, potrzeba, trzeba, warto, wiadomo, wolno, które mają znaczenie czasownikowe piszemy nie osobno – ale w moim odczuciu przykład nie winien w tejże regule się nie mieści.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Na liście haseł WSO PWN znajdzie Pani zapisy:
nie winien, nie win•na, nie win•no (czegoś: przestępstwa, pieniędzy) [171]
niewin•ny; -n•ni (czemuś: niewinny nieszczęściu) [167]

Przykład z części hasłowej istotnie nie został powtórzony w regule [171], mimo to opracowanie hasła nie pozostawia wątpliwości co do intencji.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski