nie z czasownikami

Dzień dobry!
Mam pytanie odnośnie odmiany wyrazu wnioskodawczyni. Czy poprawne jest sformułowanie nie obciążać wnioskodawczyni kosztami, czy też nie obciążać wnioskodawczynię kosztami?
Pozdrawiam :-)
To jest pytanie nie tyle o odmianę, ile o łączliwość składniową. Czasownik przybiernikowy, gdy znajdzie się w zasięgu negacji, zmienia swój rząd na dopełniaczowy, por. „Można obciążyć wnioskodawczynię kosztami”, ale „Nie należy obciążać wnioskodawczyni kosztami”. Istnieją pewne wyjątki od tej reguły (zob. np. (Mały) Słownik wyrazów kłopotliwych, ale nie dotyczą one podanego tu zdania.
Mirosław Bańko, PWN