nie z formami stopnia wyższego

Jaka jest poprawna pisownia: niewiększy czy nie większy? Czy zmieniło się coś w regułach dotyczących poprawnej pisowni nie z przymiotnikami w stopniu wyższym?
Pozdrawiamy
Redakcja Fizyki GWO
Nic się nie zmieniło. Słowo nie z formami stopnia wyższego i najwyższego przymiotników piszemy rozdzielnie (nie większy, nie największy), a z formami stopnia równego – łącznie (nieduży, niewielki).
Mirosław Bańko