nie z imiesłowami – chyba po raz setny

Witam!
Chciałam zapytać o pisownię słowa nie zaliczanych. Wydaje mi się, że zgodnie z reformą z 9 grudnia 1997 partykułę nie z imiesłowami przymiotnikowymi piszemy zawsze łącznie, ale zdecydowanie częściej widzę pisownię rozłączną. Wystarczy wpisać to słowo w wyszukiwarce Google. Nie zaliczanych ma ponad 14 tys. trafień, zaś niezaliczanych jedynie ponad 600.
Z góry dziękuję za pomoc,
HaNkA
Uchwała Rady Języka Polskiego w sprawie pisowni zaprzeczonych imiesłowów daje nam swobodę wyboru: możemy je zapisywać łącznie, nie zastanawiając się nad ich znaczeniem (tak jest wygodniej), ale możemy też pisać je rozdzielnie, aby zaznaczyć ich czasownikowy charakter (tak jest trudniej, bo trzeba się zastanowić). Z Pani poszukiwań w Internecie wynika, że nowa pisownia jest mało znana. Także pytania przychodzące do naszej poradni świadczą o tym, że wielu użytkowników polszczyzny słyszało coś o niej, ale nie zna szczegółów. Zachęcamy więc do lektury licznych pytań o imiesłowy w archiwum naszej poradni i oczywiście do lektury par. [168] w naszym słowniku ortograficznym.
Mirosław Bańko