nie z imiesłowami

Witam Szanownych Językoznawców.
Czy we fragmencie zdania: „Dynamiczna, ale nie zaskakująca niczym świeżym rozgrywka” zaprzeczony imiesłów jest na tyle przeciwstawiony drugiemu epitetowi, że uzasadnia to jego rozdzielną pisownię z nie? Czy to przeciwstawienie powinno być bardziej wyraźnie? Jak to jest, wystarczy sama obecność ale, lecz czy tylko, by miało miejsce przeciwstawienie?
Dziękuję i pozdrawiam.
Anna
Według mnie wystarczającym powodem, aby zastosować pisownię rozdzielną, jest to, że imiesłów dziedziczy rekcję czasownika (zaskakująca – czym). Zasady pisowni wciąż pozostawiają nam swobodę, jeśli chodzi pisownię zaprzeczonych imiesłowów, a w konstrukcjach wyrażających kontrast (X, a nie Y albo nie Y, ale X, albo nie Y, tylko X itp.) pisownia rozdzielna jest wręcz podstawowa.
Mirosław Bańko, PWN