nie z imiesłowami

Czy w zdaniu: „Jest to jeden z najważniejszych, nie rozstrzygniętych problemów…” słowa nie roztrzygniętych piszemy razem czy osobno?
Jeszcze kilka lat temu łączna pisownia w takim zdaniu mogłaby nasuwać podejrzenie, że autor ma na myśli problemy nierozstrzygalne. Dziś zaleca się łączną pisownię zaprzeczonych imiesłowów przymiotnikowych bez względu na ich znaczenie, zob. par. [168] w Nowym słowniku ortograficznym PWN lub w Wielkim słowniku ortograficznym PWN. Jeśli jednak woli Pan pisać po staremu, czyli osobno, to ma Pan prawo. Trzeba korzystać ze swobód, póki ortografowie ich nie ograniczą.
Mirosław Bańko