nie z rzeczownikami

Witam serdecznie,
niezaleganie czy nie zaleganie? Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie zadane powyżej. Dlaczego w żadnym ze słowników nie znalazłam tego słowa? Czy używane przez ZUS-y i US-y w różnego typu wnioskach słowo niezaleganie napisane jest poprawnie?
Pozdrawiam,
Agata
Rzeczowniki z partykułą negacji z zasady pisze się łącznie, dotyczy to też rzeczowników odczasownikowych, tzw. gerundiów. Notować ich wszystkich w słownkach nie ma potrzeby, gdyż tworzone są regularnie: zalegać > zaleganie > niezaleganie itp.
Jedyne wyjątki od zasady łącznego zapisu nie z rzeczownikami to formy typu nie-Polak (gdy drugi człon jest pisany wielką literą, używamy dywizu) i formy typu nie zaleganie, ale wyprzedzanie (pisownia rozdzielna dotyczy też innych podobnych zestawień wyrażających kontrast, np. nie X, tylko Y).
Mirosław Bańko, PWN