niedziela w skrócie

Jaki zapis jest dopuszczalny (skrót od niedzieli): n., ni. czy nd.?
Powszechnie znany skrót od słowa niedziela to niedz. Komu wydaje się on za długi, ten pisze nd. Ze skrótami nie można jednak przesadzić. Zapis „Otwarte pon. – niedz.” jest dla wszystkich zrozumiały, zapis „Otwarte pn. – nd.” pozostaje zrozumiały tylko dzięki obecności przymiotnika, a zapis „Otwarte p. – n.” jest niejasny. Proszę popatrzeć, jak w gazetach skracane są dni tygodnia w repertuarze kin. Dziennikarze tak często używają skrótów i skrótowców, że można się od nich uczyć.
Mirosław Bańko