niemożliwym jest…

Dzień dobry,
Nigdy nie miałam problemów z gramatyką i ortografią polską, lecz nigdy też nie byłam zmuszona do użycia następującego wyrazu: niemożliwym w wyrażeniu niemożliwym jest uczestniczenie w…. Przypuszczam, że poprawna ortografia to niemożliwym pisane razem, ale chciałabym się upewnić, ponieważ ślubne zaproszenie z błędem ortograficznym to byłaby jednak niesamowita porażka.
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam cały zespół.
D. Drelicharz
Problem nie leży w ortografii, lecz w budowie zdania. Zamiast niemożliwym jest uczestniczenie w… należy napisać niemożliwe jest uczestniczenie w…
Mirosław Bańko