nieuniemożliwiający

Szanowni Państwo,
czy łączna pisownia zaprzeczonego imiesłowu nieuniemożliwiający jest poprawna? Według mnie – tak, ale trochę to podwojone nie mnie niepokoi.
Z poważaniem,
Piotr Smyrak
Taka pisownia jest zgodna z zasadą [168] WSO PWN. Można uniknąć podwójnego przeczenia, sięgając po słowo synonimiczne, choćby umożliwiający. Można też zadowolić się pojedynczym przeczeniem, np. nieudaremniający.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski